Skip to main content
  • Bubble Waffle
  • Bubble Waffle točená zmrzlina
  • Bubble Waffle inšpirácia
  • Bubble Waffle Gofry

Ako pripraviť chutné bubble waffle?

Upiecť bublinkové waffle nie je žiadna veda, pokiaľ máte na to správny wafflovač. Len s ním totiž dosiahnete vzduchové bubliny, ktoré sú pre toto jedlo typické.

Cesto neobsahuje žiadne špeciálne ingrediencie, len to, čo nájdete v chladničke bežnej domácnosti. Dôležité je len vystihnúť správny pomer vajec, múky, mlieka, trošku osladiť – a je to.

Ak ste sa rozhodli vyskúšať si prípravu bubble wafflí doma, podaria sa vám podľa tohto receptu:

Cesto na bubble waffle

1 šálka múky

1 čajová lyžička škrobu (napr. kukuričného)

1 čl prášku do pečiva

štipku soli

2 vajcia

150 ml vody

2 lyžice mlieka

2 lyžice rozpusteného masla alebo rastlinného oleja

½ šálky cukru (ak pripravujete sladkú verziu)

Zmiešajte suroviny, akoby ste pripravovali cesto na palacinky – ručne alebo šľahacím mixérom. Vznikne tekutá hmota, ktorú treba nechať aspoň hodinu postáť v chladničke. Potom ju môžete po malých dávkach nalievať do wafflovača. Pečenie trvá pri teplote 210°C 2 až 3 minúty.

Čím naplniť bubble waffle?

Plnenie bubble waffle je chvíľkou, keď môžete popustiť uzdu svojej fantázii. Kornútok poskytuje veľa priestoru na všetky jednoduché aj mierne výstredné plnky.

Sladké plnky

Asi najobľúbenejším základom plnenia wafflí je zmrzlina.  Po naložení niekoľkých kopčekov, alebo načapovaní točenej zmrzliny zo stroja ju stačí doplniť ovocím, čokoládou, farebnými posýpkami, šľahačkou a topingom. Čím viac farieb im dodáte, tým väčšiu radosť vyvoláte. Fotogenické jedlá sú v súčastnosti veľmi obľúbené.

Skúste napríklad kombináciu vanilkovej zmrzliny, banánov a čokoládovej polevy. Alebo zvoľte jahody, šľahačku, karamelový toping. Namiesto zmrzliny možno ako plnku použiť nutellu, a ako doplnok vložiť kúsky obľúbených sladkostí, napríklad mliečnu čokoládu, lentilky či bonbóny. Obmieňať môžete aj príchute zmrzliny, použiť exotické ovocie, alebo posypať orieškami.

Slané plnky

Nie každý miluje sladké. Bubble waffle však dokážu uspokojiť aj tých, ktorých zmrzlina s ovocím nenadchne. Plát bublinkového cesta bez cukru môžete naplniť rôznymi druhmi syra, šunkou, ale aj kúskami grilovaných kuracích pŕs, lososom či tuniakom, pridať šalát či kúsky zeleniny a doladiť chute dresingom. Slané bubble waffle tiež môžu pripomínať pizzu, ak ich potriete paradajkovým základom ochuteným oreganom a cesnakom, pridáte syr a ešte zapečiete.

Bubble waffle sú skrátka jedlom pre tých, čo milujú experimenty s kombinovaním chutí.

V podnikoch „idú na dračku“, pretože sa prispôsobia aj tým najbláznivejším želaniam zákazníkov.